בנייה ירוקה

בנייה ירוקה

בנייה ירוקה מטרתה לחסוך אנרגיה או חומרים נצרכים אחרים כגון ,מים או שאר חומרי גלם . בנייה ירוקה מיושמת משלב התכנון תפיק תמורה גדולה יותר , ותוביל לחיסכון גדול יותר במחיר ..לכן בניה ירוקה היא גישה מערכתית כוללת לתכנון ובנייה . היא יכולה להיות מיושמת ברמה פרטנית של רעפים , צורת בנייה מיושמת . או גישה כוללת של המבנה .

חשוב להבין שמטרת הבנייה הירוקה ליצור סביבה בריאה לנו , בלי לוותר על נוחות . כאשר המטרה היא להימנע ככל האפשר, מפגיעה במשאבים טבעיים מתכלים ובאיכות הסביבה. בנייה ירוקה תאופיין בשימוש בחומרים ידידותיים לסביבה ו/או בחומרים ממוחזרים , תכנון נכון שיחסוך משאבים ואנרגיה וכל זאת כדי שנחיה בסביבה טובה יותר .

יתרון של בנייה ירוקה שהרבה לא מודעים אליו - זה חיסכון בכסף . לעתים תוך שימוש בחומרים ותכנון נכון בבניית גג רעפים, גם נקבל גג איכותי יותר, אטום יותר , עמיד יותר מכל סוגי הגגות האחרים , וגם נחסוך כסף . לפעמים החיסכון יהיה מיידי , ולפעמים לטווח ארוך . אך בשימוש נכון בתהליכי בנייה ירוקה , אפשר גם לחסוך , וגם להרוויח איכות חיים טובה יותר .

לא לחינם בנייה ירוקה זו גישה שנועדה להשפיע הן על המשתמשים בבניינים ובסביבתם הקרובה והן על הקבלנים הבונים אותם. בניה ירוקה עשויה גם לתרום למניעת תסמונת הבניין החולה.

כחלק מתהליך של בנייה ירוקה , נלקחים בחשבון נושאים כמו בידוד תרמי יעיל של הגג, הקירות והחלונות, ניצול מסה תרמית ובידוד תרמי לחיסכון באנרגיה לצורך חימום או קירור. תכנון יעיל וחסכוני של השטח בבית וניצולו.

חלק מרכזי בתכנון הוא עלויות מחזור חיי הבניין (Life Cycle Cost) . כידוע מעבר לעלות הראשונית יש את נעלות השוטפת הכוללות בין היתר את עלויות התפעול והתחזוקה למשך שנות חייו.

בנייה ירוקה - מה ההפרש בבנייה בין בניית גג רעפי חרס לגג רעפי פלדה ?

המחירים נלקחו ממחירים המפורסמים ברשת , ע"ס סקר של בעלי מקצוע המתמחים בתחום .

מחיר התקנת רעפי פלדה יכולה להיות יקרה עד 30 ש"ח למ"ר , תלוי בגודל ובצורת הגג .
כמו כן מחיר רעפים רגילים זול יותר גם ב- 30 ש"ח מרעפי פלדה . מדובר על הרעפים הסטנדרטיים ביותר .
רעפים בעלי צבע מיוחד או דוגמא מיוחדת כמו רעפים פורטוגזיים, יהיו יקרים , וההפרש יהיה קטן משמעותית.

בניית שלד של גג רעפים קלים , כדגומת רעפי פלדה , איסכורית ודומיהם , זולה יותר ב- 60 ש"ח למ"ר . ( אפילו יותר, אך לצורך החישוב ) . יש לציין שהרבה פעמים גגנים בונים תשתית דומה לרעפי חרס ופלדה , מה שמקטין את הוזלת העלויות .

יוצא שהמחיר הוא די דומה מבחינת עלויות.

בנייה ירוקה - רעפי פלדה - סעיפים חשובים:

1. הובלה - חיסכון בהובלה , חוסך כסף וכמובן אנרגיות וזיהום סביבה מיותר . משטח של רעפי פלדה במשקל טון מכסה כ- 160 מ"ר . לעומת 10-11 משטחים של רעפי חרס . חיסכון בהובלה , בזמן מנוף בשטח .

2. שבר - בהזמנת רעפי פלדה אתם מקבלים 100% מוצר . אין שבר , אין רעפים שמשלמים עבורם ולא מקבלים אותם בפועל .
כמו כן - עמיד בפני ברד . קרו מקרים של מכות ברד שסיפקו הרבה עבודה לגגנים ברחבי הארץ . לא בגגות של רעפי פלדה.

3. אטומים יותר - אין תזוזה של הרעפים בטווח הארוך . שנים יעברו , והרעפים יישארו באתו מצב . אין נזילות פתאומיות . כמו כן בגלל המבנה הייחודי שמאפשר הרעף - אטום יותר למים , גם ברוחות חזקות . אין שימוש בבטון שמתייבש עם השנים ומצריך תחזוקה .

4. מבודד יותר - רעף קל של מטרוטייל , הודות לסגסוגת ממנה בנוי הרעף , מחזיר קרינה יותר מכל רעף אחר. חוסך בעלויות בידוד .

יש יתרונות נוספים , אבל הרעיון מובן . רעף פלדה הוא טוב יותר , וגם חסכוני יותר . מספק איכות חיים טובה יותר , גם לך וגם לסביבה .

למידע על רעפים , או קבלת מחיר לבניית גג רעפים , למלא את הצור קשר ונחזור אליכם .

צור קשר
אנא השאירו פרטים ונציג שירות יצור אתכם קשר בהקדם.

אנא הכנס שם
אנא הכנס אימייל
אנא הכנס טלפון/נייד
אנא הכנס הודעה
Invalid Input