אסבסט ? לא בגג שלנו...

רגע לפני שנתחיל לשוחח עמכם על סכנות האסבסט וממש מספר שורות לפני שנתחיל להסביר איך מבצעים פינוי של אסבסט ומדוע אנחנו הכתובת שלכם לכך, אנחנו רוצים לקחת אתכם כמה צעדים קודם לכן, כמה צעדים העוסקים בדרך בה האסבסט עשתה את דרכה לחיינו, למה זה חשוב אתם שואלים את עצמכם? שאלה נהדרת. הסיבה שזו שאלה חשובה היא העובדה הבאה:כך תוכלו לדעת האם גם אצלכם בגג מסתתר אסבסט...לחוצים? אל תהיו – מתחילים!.

מה תמצאו במאמר הבא?

-        מהו אסבסט?

-        באילו מבנים נפוץ לראות אסבסט?

-        הסכנות

-        איך מבצעים פינוי?

-        במקום האסבסט – רעפים חדשים

 

אסבסט הוא חומר לבנייה. כן, אתם קוראים נכון. לפני שנים רבות. אי שם בראשיתה של המדינה – היה נהוג ונפוץ לבנות באמצעות אסבסט. חומר גלם זה היה נפוץ, זמין ובעיקר זול ולכן היה נהוג להשתמש בו בבניית מבנים, יציקה של צינורות, עמידות רבה לחום ולשריפות (ועוד) ובעיקר, איך לא – גגות.

ככול שהשנים עברו התגלו הסכנות הרבות הטמונות בחומר הנ"ל. רבים אינם יודעים זאת (עד היום!) אבל אסבסט הוא חומר אמנם קשיח אך לא ניתן להבטיח את קשיחותו, משמע, כאשר מתחיל הליך טבעי של בלאי נעשה/נגרם מעין 'אבק' של החומר הנ"ל – חומר שנחשב כרעיל ולא בריא (בלשון המעטה) לנשימה.

אסבסט – באילו מבנים הוא נפוץ?

כפי שבוודאי הבנתם בפסקת הפתיחה שלנו – היה נהוג להשתמש באסבסט כחומר בנייה לפני שנים רבות, עוד לפני שהבינו כמה מדובר על חומר מסוכן ולכן ניתן לראותו בעיקר במבנים ישנים שלא עברו שינוי משמעותי, למשל: תמ"א 38, פינוי-בינוי או החלפה ספציפית של הגג.
לרוב, תוכלו לראות את האסבסט במבני לימוד ישנים, מחסנים (והמון), בתי מגורים ישנים (לדוגמא: בנייני רכבות) וכן הלאה.
למען הסר ספק במידה ואתם מתגוררים/שוהים שעות רבות במבנה ישן: אם אתם חוששים שאתם נמצאים במבנה ובו אסבסט – הקדימו לעשות והזמינו בעל מקצוע שיבחן את הנושא.

מעבר לעובדה שפעולה זו מאפשרת לכם להיפטר לחלוטין מהאסבסט והסכנה שמלווה איתו, הרי שניתן ליהנות ממראה גג חדיש לחלוטין וכאן – מדובר על עולם ומלואו של אפשרויות, עיצובים ובעיקר איכות המחזיקה שנים על גבי שנים. איכות, כבר אמרנו?

הסכנות בהתמהמהות

רבים אינם מייחסים לכך חשיבות אך למעשה, ככול שמתמהמהים ולא מבצעים את פינוי האסבסט בזמן, למעשה הסכנה לא רק שאינה פוחתת – היא גדלה. התיישנות חומר הגלם והתפוררותו עם הזמן מעלים את הסיכון לשחרור אותו אבק רעיל (שהזכרנו בפסקאות הקודמות לזו).
זכרו: חשיפה ממושכת לחומר הנ"ל עלולה להזיק בשל עצמה ולגרום לבעיות בריאותיות כאלו ואחרות – וקשות).

הסרת האסבסט

נפתח ונאמר: פינוי אסבסט מוכרח להיעשות אך ורק על ידי בעלי מקצוע שיש להם ניסיון.
הסרת אסבסט, בניגוד למה שרבים חושבים – אינה מתבצעת אך ורק בגגות היא יכולה להתבצע ברעפים, צינורות וכיוצא מכך).
העסקת בעל מקצוע ללא הסכמה מיוחדת וספציפית בנושא זה עלולה לגרום לפיזור האבק הרעיל של האסבסט ובשל כך לזהם את האזור וכתוצאה מכך להזיק לאנשים החיים בסביבה.
אנו מבצעים הסרת אסבסט באופן מקצועי ומאחורינו שנים רבות של ניסיון.
על מנת לחוות דעתנו נגיע למקום, נראה במה מדובר, מורכבות הנושא ורק לאחר התבוננות מקצועית נוכל לקבוע כיצד לגשת ולהסיר את הגורם המסוכן.

להתראות אסבסט – שלום רעפים חדשים.

אנו מציעים לקהל לקוחותינו לא רק הסרה מקצועית ובטיחותית אלא גם החלפתם בגגות ורעפים חדישים, בטיחותיים, המחזיקים שנים על גבי שנים.
תוכלו למצוא אצלנו מבחר עצום של אפשרויות: רעפי חרס בדוגמאות שונים וגוונים שונים, רעפי בטון, רעפי פלדה וכיוצא מכך.
כמו כן, אצלנו תוכלו ליהנות ממבצעים משתלמים שיהפכו את רכישתכם למשתלמת הרבה יותר!

למאמרים נוספים ורלוונטיים העשויים לעניין אתכם:

רעף פלדה - כל הסיבות לבחירה זו

בנייה ירוקה- גגות, רעפים ומה שמסביב

 

צור קשר
אנא השאירו פרטים ונציג שירות יצור אתכם קשר בהקדם.

אנא הכנס שם
אנא הכנס אימייל
אנא הכנס טלפון/נייד
אנא הכנס הודעה
Invalid Input