בנייה חסכונית חכמה וירוקה

אם בעבר הביטוי – בנייה ירוקה, היה פחות בעל משמעות, הרי שכיום מדובר על אחד הביטויים החשובים והחזקים ביותר בתחום הבנייה. מהי בנייה חסכונית? מדוע בנייה ירוקה היא חלק אינטגראלי בנוגע אל בנייה חסכונית? מדוע עליכם לקחת בחשבון רעף פלדה במסגרת בנייה חסכונית?

בנייה חסכונית (וירוקה) – מהי?

כאשר אנו מדברים על בנייה חסכונית אנו מדברים בעצם על אופציות בנייה שיש בה מלאכת מחשבת, כלומר, מחשבה מעמיקה בנוגע לחיסכון חשמלי ו/או חיסכון בצריכת משאבים מהטבע.
בנייה זו בעצם חוסכת לכם הוצאות חודשיות קבועות וכן, כמובן, תורמת לסביבה.
רבים אינם יודעים זאת אך בנייה חסכונית זו למעשה מילה נרדפת לבנייה ירוקה, כיוון שבנייה חסכונית מכילה בתוכה את כל האלמנטים השונים והחשובים שיש בבנייה הירוקה שמטרתה לא לזהם את הסביבה.

אז מעבר לעובדה שחשוב לבחור בבנייה חסכונית וירוקה בכדי להימנע מזיהום הסביבה מצד אחד, ואילו מצד שני בכדי ליהנות, על הדרך, גם מחיסכון משמעותי בעלויות החודשיות.
אפשרות זו חשובה גם כי היא בריאותית לנו. מופתיעים? אל תהיו.
הידעתם שבנייה זו מונעת משימוש בחומרים הפולטים גזים רעילים מסוכנים? מדובר על אחד הפרמטרים החשובים שצריכים להניע אתכם לבחור באופציה זו.

אילו אלמנטים קיימים בבנייה ירוקה?

אז על אילו אלמנטים מתמקדים במסגרת בנייה ירוקה? ובכן, תכף אנו נגע בנושא המרכזי לשמו התכנסנו כאן – רעף פלדה, אך טרם נעסוק ברעף, בואו נעסוק באלמנטים הנוספים והחשובים שישנם.
בידוד תרמי – במסגרת בנייה ירוקה הבידוד התרמי נעשה בתקרות וברצפה כך שלמעשה הבניין והמבנה עצמו מוגנים מתנאי מזג אוויר שונים.
בנייה על ידי קיר כפול (הכוונה היא לבטון, איטונג, אבן קיר וכד'): זהו קיר הבנוי משכבות של אבן בצד החיצוני. הבטון בחלק האמצעי והאיטונג או לחילופין פלטת הגבס נמצאים בחלקו הפנימי.
הקיר הנ"ל, כלפי חוץ, הוא מאוד חזק, מאסיבי ובעל ציפוי שעתיד להחזיק שנים רבות. יתרה מכך הוא מהווה בידוד תרמי לדירה ונחשב כנוח מאוד בכל הנוגע אל מעברי חשמל לצד אינסטלציה.

בנייה חסכונית וגגות חכמים – השילוב המתבקש

רגע, אז איך כל אלו קשורים לרעפי פלדה? איך אנחנו והגגות שאנו בונים נכנסים לתמונה? שמחים ששאלתם.
רבים לא יודעים זאת אך גגות, כיום, שונים באופן משמעותי מכפי שהיו בעבר וכיום הם הרבה יותר ידידותיים לסביבה וכעת נסביר.
ראשית כל, מדובר על רעפים שעברו את התקינים והסטנדרטיים האירופאים המחמירים בכל הנוגע לעמידותם בתנאי מזג אוויר שונים, התמודדות ועמידות בפני שריפות.
מעבר לכך, הם בעלי משקל קל ב- 6.8 ק"ג למ"ר לעומת אופציות אחרות
מכיוון שמדובר על בניית גג רעפים מאוד עמידים אין צורך להחליף אותם לאחר תקופה קצרה (דבר החוסך בחומרי גלם ובסופו של דבר עוזר בתחום הבנייה הירוקה).

מעבר לכך, בניית גג רעפים מסוג זה הוא בעל הפחתה משמעותי של רעש (בזכות הציפוי המיוחד שלו), מאפשר בידוד רעשים מפני גשם (שלא כמו גג הרעפים המסורתי שהכרתם עד כה).
ואם נאמר בפן העיצובי – כיום ניתן למצוא במגוון פרופילים של גגות רעפים דוגמאות שונות בצבעים שונים.

רוצים להכיר לעומק את הסוגים שאנו במטרו-טיל מציעים? אל תהססו להיכנס לקישורים הבאים העשויים להועיל לכם:

רעף פלדה איכותי וידידותי לסביבה

גג רעפים מחיר

 

צור קשר
אנא השאירו פרטים ונציג שירות יצור אתכם קשר בהקדם.

אנא הכנס שם
אנא הכנס אימייל
אנא הכנס טלפון/נייד
אנא הכנס הודעה
Invalid Input