מערכת איטום ביטומניות

רבים שואלים – למה בכלל צריך לבצע איטום? חשוב להבין שאיטום גגות המתבצע טרם מחליפים ומתקינים את הגג זו למעשה פעולת מנע. מדובר על פעולה שמטרתה היא לשפר את איכות החיים.

היא, כאמור, יכולה להתבצע במסגרת החלפת הגג (פעולה מתבקשת) או על גג רעפים שכבר קיים.המטרה פשוטה: לאפשר למבנה להיות אטום לחלוטין כך שיהיה מוגן מפני דליפות.

לשאלתכם (שבוודאי קיימת) מהן היריעות הללו מדובר למעשה על אמצעי איטום אשר מורכב משני חלקים עיקריים: שיריון וביטומן.
ביטמון, אם נכנס לעובי הקורה בכל הנוגע אל המושגים ומשמעותם, דומה מאוד לזפת והוא מעין תוצר לוואי של תהליך זיקוק נפט. בהליך התחממות הוא הופך לחומר שאנו מכירים – ביטמון.
הסיבה שיש לחומר הנל את היכולות הנדרשות לאיטום היא העובדה שהוא עבר הליך הנקרא 'נישוב'- הליך הזרמת בועות אוויר בטמפרטורות גבוהות.
השריון הוא בעצם מעטפת שבתוכה קיים הביטומן. לשריון חלק מאוד חשוב ומשמעותי: הוא מגן על הביטומן בעת שינויי טמפרטורה ונותן לו עמידות מכאנית הנחוצה לחומר הנ"ל.

גג שאינו אטום – מה הבעיות שמחכות לכם?

גג לא אטום, משמעותו, שאתם עומדים להוציא כספים רבים ובעיקר להתמודד עם הרבה כאבי ראש.
גגות שאיננו אטום הוא למעשה גג שמשאירים אותו חשוף אל פגיעה של מזגי האוויר – דבר המוביל לחדירת מים, רטיבות על הקירות, יצירת עובש, התקלפות של הקיר, חדירת המים מהקיר אל אזורי החשמל בבית ועוד דוגמאות רבות נוספות.

מהי המערכת האולטימטיבית לאיטום גגות?

ובכן, ניתן למצוא מבחר של סוגי מערכות המהוות בסיס לאיטום.
אחת האפשרויות הטובות היא מערכת איטום באמצעות יריעות ביטומניות. הסיבה ששיטה זו פופולארית היא העובדה שזו מחזיקה לאורך זמן (יתרה מכך: איטום בשיטה הנ"ל מצליחה להחזיק מעמד בתנאי מזג אוויר מאוד קיצוניים, לדוגמא: רטיבות, חום, קור ואפילו תצליחו לעמוד בפגיעות מכאניות).

יתרון נוסף (ומשמעותי אם יורשה לנו לציין) היא העובדה שעל ידי שימוש ביריעות ביטומניות תוכלו להיפטר מכל הטיפולים האחזקתיים של הגג הקיימים לאחר הליך האיטום.

איך תדעו אם יריעות אלו מתאימות לגג שלכם?

  • ערבובים? לא בבית ספרנו. מה הכוונה? כשמבצעים איטום אסור לערבב מוצרים ממשפחות של חומרים שונים.
  • מצבים בעייתיים אלו הם מצבים בהם קיימים קולטים או דודי שמש רבים, האיטום לא יצליח בשל כך להיות מושלם ולכן או שהעבודה עצמה לא תצליח להתבצע או שיהיה צורך לפרק את כל קולטי השמש/הדודים או שיהיה צורך להיעזר בשירותיו של בעל מקצוע שיבצע את העבודה הנ"ל.
  • הגג בעל חומרים אקריליים? אסור לבצע את האיטום על גגות בהם איטום אקרילי ישן. במקרים אלו יצטרך להתבצע הליך מלא של קילוף הצבע.

בעלי מקצוע – הבטחת איכות

אנו יודעים שלעיתים קרובות קל מאוד להתפתות למחירים אטרקטיביים, אז נכון, לעיתים יש בעלי מקצוע הוגנים או שיוצאים במבצעים משתלמים אך חשוב שלא להתפתות לכל מחיר נמוך שלעיתים הנמוך עלול לעלות ביוקר.
מומלץ לבקש המלצות מחברים, בני משפחה או מכרים בנוגע אל בעלי מקצוע העוסקים באיטום.
יתרה מכך – חשוב לוודא עם אילו חומרים בעלי מקצוע עובדים בכדי לוודא שלא רק העבודה עצמה תהיה מקצועית ואיכותית אלא שחומרי הגלם עצמם מספיק טובים כך שיאריכו ימים.

לפרטים בנוגע אל רעפי פלדה- רעף פלדה איכותי המחזיק שנים של חברת Camisa

לשאלות חשובות בנושא גגות:

גג רעפים חשוף – השאלות הנפוצות

 

 

צור קשר
אנא השאירו פרטים ונציג שירות יצור אתכם קשר בהקדם.

אנא הכנס שם
אנא הכנס אימייל
אנא הכנס טלפון/נייד
אנא הכנס הודעה
Invalid Input